بلاگ

درب چوبی

درب لابی چوبی شیشه خور،اهورا درب

درب چوبی یکی از انواع درب پر طرفدار در میان انواع درب است و با نظر به اینکه درب های تمام چوبی در بازار با بالاترین قیمت در جایگاه اول قرار دارند، با این سوال روبرو میشویم که درب چوبی چطور با قیمتی بالا و هزینه زیاد پر طرف دار و مورد توجه افراد و سازندگان خانه قرار دارد.

ما با طرح کردن چند مورد از دلایل اصلی پر طرف دار بودن و محبوبیت درب چوبی در این مطلب به این سوال رایج پاسخ میدهیم:

زیبایی درب چوبی

به هر حال به دلیل طبیعی بودن چوب و دارا بودن طرح های طبیعی منحصر به فرد و ویژه ایی هستند که هیچ گاه مشابه هم نمیباشند. این تنوع طبیعی در چوب و طرح آن در جایی دیگر و یا ماده ایی که دارای چنین شرایط زیبایی در خود باشد وجود ندارد.

نقش های روی چوب که درشرایط طبیعی خودش شکل گرفته مانند رگ و ریشه یا موج در آن، با هیچ یک از روکش های الهام گرفته از خود چوب طراحی شده اند در روشی مصنوعی غیر قابل مقایسه میباشند.

درب لابی تمام چوب،اهورا درب

طراحی مادر زادی و طبیعی در یک درخت با درختی از نوع خودش نیز دارای تفاوت زیادی میباشد. این طراحی و زیبایی فوق العاده ممکن است پاسخ اصلی به سوال مطرح شده باشد.

چوب دارای انعطاف زیاد جهت ایجاد شرایطی برای پیاده سازی طرح های متنوعی را دارد. با استفاده از ابزارهایی مانند سی ان سی میتوانیم پنل درب را در اشکالی مختلف قاب دار، برجسته و دیگر اشکال مورد نظر ایجا نمود. با داشتن همچین قابلیتی میتوانیم از این درب ها در سبک و مکان هایی مختلف بهره گرفت و موجب زیبایی آن مکان شد.

با نظر به اینکه چوب دارای ذاتی گرم میباشد و درهایی با جنس فلز مانند آلومینیوم و یا استیل دارای طبیعت سرد میباشند. درب های چوبی میتوانند شادابی، گرمی و طراوت را با خود به خانه های شما به ارمغان بیاورند.

( استفاده از درب هایی چوبی و از جنس طبیعی در کنار گل و گیاه طبیعی جلوه زیبایی دارند )

پایین بودن وزن درب های تمام چوب

استفاده از درب هایی از جنس دیگر به دلیل سنگینی وزن از قسمت لولا به چهار چوب فشار می آورد و بعد از گذشت در حدود ۳ سال موجب نابودی و به شکل ترک یا تورم پدیدار میشوند. با نصب و به کار گیری درب هایی از جنس چوب طبیعی دچار چنین مشکلاتی به دلیل پایین بودن وزن خود نمیشوند.

وجود تنوع در طرح و رنگ درب چوبی

با توجه به شیوه ساخت درب چوبی و ویژگی هایی از جمله انعطاف پذیری در رنگ، توسط رنگ های پوششی میتوان رنگ مورد پسند را در رنگ آمیزی درب به کار برد.

اگر تمایل به حفظ طرح خود چوب دارید میتوان از روکش ها که دارای تنوع نقش و رنگ بسیار میباشند استفاده کرد، در هر صورت انتخاب رنگ و نوع طرح توسط خود شما با سلیقه شما انجام میشود.

استفاده از رنگ های موج نما یکی از فواید بهره گیری از درب چوبی و استفاده از روکش میباشد، در روش استفاده از روکش بافت و رگ و ریشه کاملاً حفظ میشود و موجب بهتر دیده شدن نیز خواهد شد.

رنگ های موج نما دارای تنوع بالایی مانند گردویی، عسلی، ماهاگونی، فندوقی و… میباشند.

درب لابی شیشه خور،اهورا درب

مقاومت بالا در مقابل نور خورشید و حرارت

معمولا درب ها با تابش نور خورشید و گرمای حاصل از داخل خانه با خرابی و تغییر شکل مواجه میشوند، مانند دربهایی از جنس پی وی سی، اچ دی اف و یا دبلیو پی سی. در صورتی که درب چوبی برخلاف دیگر دربها با همچین شرایطی روبرو نمیشوند و یا اگر با رنگ نگهدارنده روی سطح آن پوشانده شده باشد، دچار رنگ پریدگی حاصل از نور خورشید نخواهند شد.

دارای قابلیت اصلاح بعد ازساخت

به دلیل ساختاری از بائو و پاسار، درب چوبی این قابلیت را دارند که قابل اصلاح باشند.

امکان ایجاد شرایط سفارشی سازی درب های تمام چوب

شرکت تولید کننده اهورا با داشتن کادری حرفه ایی از مهندسین مجرب و توانا، قابلیت تولید درب با هرگونه خصوصیات و در هر سایز و دارای شرایط ترکیبی با هر نوع متریال را به شکل سفارشی تولید بنماید. ساخت و طراحی درب ها طبق سلیقه شما و با در نظر گیری دکوراسیون خانه شما انجام میشود.

درب هایی در انواع دو لنگه، تک قاب و مسطح که از جمله رایج ترین و پرطرف دار ترین طرح ها میباشند.

در نظر گرفتن محیط زیست و حمایت از آن

در شرکت تولید کننده اهورا با توجه به دستورالعمل های هیئت مدیره، برای تولید و ساخت درب از چوب درختانی که در جهت کاشت و استفاده در صنایع چوبی قرار دارند را مورد بهره برداری قرار میدهد.

در امریکا و کشور هایی از اروپا قسمت هایی از زمین با مساحت هایی بسیار بالا را به کاشت درخت اختصاص داده اند. در ایتالیا جنگلی به نام آلپی وجود دارد که برای همین منظور ایجاد شده است.

امروزه با استفاده و تزریق موادی طبیعی به شکل گیری و رشد فیزیکی و ایجاد رگ و بافت و همچنین ریشه های آن درختان کمک میشود.

در مصرف انرژی بهینه میباشد

تا به حال در تمامی صنایع ساخته شده به دست انسان با بهره گیری از تمامی مواد طبیعی، استفاده از چوب با کمترین مصرف انرژی در جایگاه اول قرار دارد.

برای تولید بتن ۲۰۰ کیلو وات انرژی مصرف مشود، برای تولید ۱ متر مکعب استیل ۵۰۰۰ کیلو وات انرژی و برای استفاده از چوب فقط نیاز به ۳۰ کیلو وات انرژی میباشد.

بهره گیری از چوب و تولید دی اکسید کربن

استفاده از چوب در مقایسه با دیگر محصولات گاز دی اکسید کربن کمتری را ایجاد میکند.

تولید و میزان نشت کربن

در به کار بردن درب های چوبی کمترین میزان نشت گاز کربن را در محیط داخلی و خارجی دارد و همچنین موجب کم شدن گاز co2 خواهد شد.

برای جلوگیری از نشت گاز کربن در جنگل های مصنوعی بهترین راه قطع درخت در راستای تولید محصولات چوبی میباشد. با انجام این روش شرایط برای رشد و کاشتن درختی به عنوان جایگزین باقی خواهد ماند، در صورتی که اتش زدن درختان و سوزاندن آنها برای تولید زغال دیگر شرایطی برای کاشت و رشد درختی دیگر باقی نخواهد ماند.

انرژی ذخیره شده در چوب

درختان دارای ویژگی عمل فتو سنتز میباشند و در چوب بریده شده از درخت که برای ساخت محصولی مورد استفاده قرار میگیرد نیز همان شرایط باقی خواهد ماند. با تابش نور خورشید بافت سلولی چوب انرژی را ذخیره میکند و این انرژی در طول مدت زمان شب محیط اطراف را در بر میگیرد.

محصولات چوبی و بازیافت

چوب با کمترین نیاز به انرژی در مقایسه با آلومینیوم و یا پلاستیک پی وی سی قابل بازیافت و استفاده مجدد در صنایع میباشد. با در نظر گرفتن جایگزینی و تولید به صورت کاشت به نسبت مواد معدنی و فسیلی بسیار هائز اهمیت میباشد.

در تمامی کشورها در ساخت محصولاتی مانند نئوپان و ام دی اف ۷۵ درصد از تولید خود را از بازیافت محصولات چوبی به دست می آورند.

درب هایی از جنس تمام چوب عایقی طبیعی میباشند

در علم فیزیک چوب دارای شرایط رسانای مناسب با ضریب k از لحاظ عایق گرمایی میباشد، چوب با داشتن همچین ویژگی میتواند در تمام فصل های سال شرایط هوای داخل را معتدل نگه دارد و همچنین عایقی صوتی نیز به حساب می آید. به این دلیل است که چوب بهترین عایق حرارتی بدون هدر رفتن انرژی شناخته میشود.

درب لابی تمام چوب،اهورا درب

در دوران باستان چینی ها اعتقاد داشتند استفاده از چوب برای ساخت خانه و معابد باعث ساطع شدن انژی مثبت می شود و خشم و حسادت را از بین میبرد به انسان ارامش میدهد.

از درب های چوبی میتوانیم در تمامی بخش های یک خانه استفاده کرد، مانند درب ورودی، درب ضد سرقت، درب لابی و… میتوان به کار برد.

در برابر دمای هوا عایقی بسیار مناسب

درب چوبی دارای ویژگی بسیار مهمی میباشد که در برابر سرما و گرما عایق هستند، واین ویژگی موجب شده در مقابل درب هایی از جنس شیشه و آهن دارای امتیاز بسیار بالایی باشد که به عنوان درب های ورودی و خروجی بسیاری از تالارهای بزرگ و مجلل نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

چوب در شرایط مرطوب از خود حساسیت نشان میدهد، اما با استفاده از رنگ های پلی اورتان میشود به شرایط مطلوب و بهینه سازی برای بالا رفتن طول عمر آن در مقابل رطوبت رسید.

عایق مناسب صوتی

یکی از مهمترین ویژگیهای یک درب عایق بودن در برابر صدا میباشد، یک درب چوبی قابلیت عایق بودن بالا در مقابل صدا ها چه از داخل و چه از بیرون را دارد که عایقی مناسب محصوب میشود. چوب یک جذب کننده صدا میباشد که از این طریق میزان شدت صوت کاسته میشود که با نام آکوستیک نیز شناخته میشود.

دارای خاصیت ضد زنگ

معمولا در گذر زمان ساختمان ها با فرسودگی مواجه میشوند، و دربها نیز شامل این فرسایش میشوند و در گذشت زمان دچار زنگ زدگی میشوند. یک درب چوبی هرگز دچار زنگ زدگی نخواهد شد و با استفاده از پوشش رنگی در مقابل عوامل طبیعی مثل باد و باران نیز ایمن میشود.

عایقی مناسب در مقابل جریان برق

چوب در مقابل برق ماده ایی رسانا نمیباشد و در شرایط بروز اتصال جریان برق موجب خطر نمیشود.

دلیل گران قیمت بودن درب چوبی؟

دلایل زیادی برای بالا بودن قیمت درب چوبی وجود دارد و این با در نظر گرفتن تجربه شما در زمینه خرید و تهیه درب ساختمانی و آگاه بودن شما نیز بستگی دارد.

درب چوبی

درب هایی با ظاهری مشابه به چوب نیز تولید میشوند که هزینه بالایی را شامل نمیشوند، اما در یک نگاه میتوان فهمید که جنس آن از چوب نبوده و فقط با یک لایه طراحی شده از نقش چوب ساخته شده و دارای ظاهری لوکس نیستند. این درب های اقتصادی و ارزان معمولا با استفاده از MDF و HDF تولید میشوند. می خواهید بدانید درب HDF چیست؟

برای ساخت یک درب چوبی نیاز به چوبهایی سخت و مقاوم میباشد که در این زمینه چوب درخت بلوط، چوب گرجستان و چوب روس بسیار گزینه های مناسبی میباشند. اگر تمایل به ماندگاری و حفظ نقش و طرح طبیعی چوب بر روی درب دارید میتوان از روکش مناسب به عنوان لایه محافظ استفاده کرد. در شرایطی که دربی با رنگ خاصی در نظر دارید با بهره گیری از رنگهای مخصوص چوب قابل انجام میباشد. استفاده از این فرایندها موجب افزایش قیمت درب چوبی میباشد.

همچنین استفاده از رنگ های پولیش، پلی اورتان و نیم پلی استر از انواع مرقوب رنگ در رنگ آمیزی درب چوبی میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *