بلاگ

تقویت درب منزل و آپارتمان با جدیدترین تکنولوژی روز

تقویت درب منزل و آپارتمان

تقویت درب منزل و آپارتمان یکی از مهمترین اقداماتی است که می تواند، از ورود افراد بیگانه جلوگیری کند. به دلیل اینکه درب ورودی ساختمان بسیار در معرض افراد بیگانه و سارقان قرار دارد. پس با این حال تقویت درب منزل و آپارتمان با بکارگیری از تکنیک های متفاوت یکی از موارد بسیار مهم در هر خانه می باشد، که باید آن را در الویت قرار دهید.

روش های متعددی وجود دارد، که شما می توانید درب منزل خود را ایمن کنید. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

چگونه درب منزل و آپارتمان را ایمن سازی و تقویت کنیم؟

درب منازل و آپارتمان ها اولین قسمتی است که سارقان برای داخل شدن به ساختمان به سوی آن می روند.

سارقان برای باز کردن قفل درب ها ابزار مورد نیاز را با خود دارند. پس با این نتیجه گیری اگر تقویت درب منزل و آپارتمان را هم به خوبی انجام دهید باز هم بدون قفل استاندارد همه چیز بی فایده است.  

در این قسمت یک سوال پیش می آید، که ما برای تقویت درب منزل و آپارتمان چه کارهایی را باید انجام دهیم؟ 

پس با ادامه دادن به مطالعه این مقاله به شما خواهیم گفت که، برای تقویت درب منزل و آپارتمان و سیستم امنیتی ساختمان چه اقداماتی را باید انجام دهید.  

صفحه های قرار گرفتن قفل درب را باید تعویض نمایید

اگر که می خواهید تقویت درب منزل و آپارتمان را انجام دهید باید با قرار دادن صفحه فلزی بلند در داخل فریم درب شروع کنید. صفحه فلزی باید ۱۰ سانتی متر یا بیشتر باشد تا اگر کسی بخواهد به درب ضربه ای بزند موفق به شکستن قفل درب نشود.

روش دوم برای تقویت درب منزل و آپارتمان پیچ های کوتاه است ، که با تعویض آن ها با پیچ ۵/۷ سانت آن ها را محکم تر و مقاوم تر می کنید. تعویض این پیچ ها جلوی ضربه های شدید را می گیرد و مقاومت بسیار بالایی دارند.

شما می توانید برای تقویت درب منزل و آپارتمان از قفل های مولتی پوینت و یا منو بلاک استفاده کنید این نمونه از قفل ها چند زبانه دارند، که از آن ها در درب ضد سرقت نیز استفاده می شوند. پس حتما در انتخاب قفل و برند آن دقت فرمایید.

قفل های ضد سرقت به خاطر ویژگی های بسیار فوق العاده ای که دارند، می توانند بهترین گزینه برای تقویت درب منزل و آپارتمان باشند.

درب های ورودی قدیمی را تعویض نمایید.

به مرور زمان و تغییر آب و هوا درب ها دچار فرسودگی می شوند. به همین دلیل است که ما به شما پیشنهاد می کنیم، که برای تعویض درب های ورودی هر چه سریعتر اقدام کنید.

بهترین درب ساختمان دربی است که بتواند در مقابل ضربه های مهیب مقاومت داشته باشد. درب های تمام چوب می توانند در مقابل ضربه ها مقاومت داشته باشند. ولی باید مطمئن شوید که از متریال خوبی استفاده کرده باشند. در انتخاب های بعدی می توانید از جنس های مثل فایبر گلاس و استیل بهره ببرید.   

شاید که برخی از درب های قدیمی بسیار مقاوم باشند، اما نمی توانند امنیت را برای منزل وآپارتمان شما فراهم کنند. درب های نسل امروز را بصورت دگرگون ساخته اند، برای اینکه غیر قابل نفوذ باشند. با این وجود بهترین راه تقویت درب منزل و آپارتمان تعویض درب های قدیمی با درب های منحصر به فرد امروزه است. 

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به امنیت خانه اهمیت می دهید، پس تقویت درب منزل و آپارتمان بهترین روش می باشد. در انتخاب درب دقت نمایید. درب ضد سرقت امنیت منزل شما را چندین برابر می کند.  

تقویت درب منزل و آپارتمان با بروز رسانی قفل درب ها

درب هایی که دارای ۲ قفل و چند زبانه هستند، درب های ایمن تری می باشند. در بازار قفل های متعددی وجود دارد. اگر شما هم از قفل های قدیمی استفاده می کنید، باید فورا برای امنیت بیشتر حتما قفل های ضد سرقت را جایگزین آن ها کنید.

بهترین نوع قفل ها برای تقویت درب منزل و آپارتمان قفل های چند زمانه هستند. باید در نظر داشته باشید، که قفل ضد سرقت برای درب را با برند های معروف خریداری کنید. 

قفل ضد سرقت برای تقویت درب منزل و آپارتمان

برای تقویت درب منزل و آپارتمان می توانید از قفل های یک طرفه استفاده کنید، تا امنیت را چندین برابر کنید. باز کردن این نوع قفل فقط از داخل ساختمان امکان پذیر است. سارقان با این نوع قفل به مشکل بر می خورند، پس راهی به جز شکستن درب ندارند، اما باز هم به دلیل ورقه فولادی درب ضد سرقت نمی توانند کاری کنند.  

قفل و یراق ضد سرقت

عیب این نوع قفل این است که فقط از داخل باز می شوند و شما هم نمی توانید خارج ازخانه آن را باز کنید. سارقان همیشه زمانی وارد خانه می شوند که کسی در خانه نباشد. جدیدا محصولی وارد بازار شده است که می توانید، آن را با خود ببرید، با این محصول شگفت انگیز دیگر کسی نمی تواند قفل را از بیرون باز کند.         

قفل یک طرفه درب ضد سرقت

این نمونه از قفل در ایران بسیار کم است، ولی می توانید با کلیک بر روی آمازون این محصول را خریداری کنید.

قفل پشت برای تقویت درب منزل و آپارتمان

اسم قفل های زنجیری حتما به گوش شما خورده است. این نوع قفل را نمی توان به عنوان قفل اصلی به کار برد. اما استفاده از قفل های زنجیری امنیت را بالا می برد. این نمونه از قفل که محتوای آن یک گیره است بر روی چارچوب به صورت محکم نصب می شود و صفحه قفل هم بر روی درب نصب می گردد. در این صورت درب کامل باز نمی شود. با این شرایط افراد ناشناس نمی توانند با باز شدن درب وارد خانه خانه شوند.

میله امنیتی وسیله ای است، که می توان با آن تقویت درب منزل و آپارتمان را بیشتر کرد.

این محصول هم در ایران تولیدی ندارد. از این وسیله می توان برای سد کردن پشت درب استفاده کرد. کارایی این وسیله به این شکل است که یک طرف آن بر روی زمین و طرف دیگر آن زیر قفل قرار می گیرد، اینگونه نمی توان که درب را باز کرد.

برای تقویت درب منزل و آپارتمان می توانید از میله امنیتی یا  Door Bar استفاده کنید. ساختار این وسیله به این شکل است، که از تعدای پیچ و مهره تشکیل شده است، که در راستای درب نصب می گردد و با هیچ ضربه ای قابل باز شدن نیست.  

گذاشتن شیشه سکوریت برای درب ورودی ساختمان

قسمت هایی از ساختمان از شیشه ها هستند، بهتر است که شیشه هایی را انتخاب کنیم، که در برابر ضربه مقاوم باشند. شما می توانید از شیشه سکوریت و یا شیشه های چند جداره برای این کار استفاده نمایید. اما باید در انتخاب درب بسیار دقت کنید، درب مورد نظر باید به گونه ای باشد که، قفل آن میسر نباشد، به دلیل این که امکان شکستن شیشه وجود دارد. 

برای تقویت درب منزل و آپارتمان لولا های درب را مقاوم تر نمایید.

برخی از شرکت های سازنده هستند که، موقع نصب لولای درب ضد سرقت از پیچ های بلند استفاده می کنند، که بسیار کار درستی است. ولی متاسفانه بعضی ها هم هستند، که پیچ های ۳ سانتی متری را برای این کار مورد استفاده قرار می دهند. این پیچ های کوتاه باعث مشکلاتی برای برخی از افراد می شود. باید در نظر داشته باشید، که پیچ های کوتاه مقاومت درب را پایین می آورد.

لولا های درب تقویت درب منزل و آپارتمان

سوالی که برای شما پیش خواهد آمد این است که، اگر با این مشکل رو به رو شدیم چه کاری باید انجام دهیم؟   

جواب به این سوال بسیار آسان است و قرار هم نیست که کار دشوار و عجیبی هم انجام دهید. فقط کافی است که پیچ های کوتاه را با پیچ های ۵/۸ سانتی متری تعویض نمایید. با این کار شما می توانید قدرت نگهداری درب را بالا ببرید و درب خیلی محکم تر از قبل در جای خود قرار می گیرد. سرقت از این درب بسیار دشوارتر می شود.    

تقویت درب منزل و آپارتمان و استفاده از آرام بند در درب ضد سرقت

اگر که می خواهید امنیت درب منزلتان را بالا ببرید، بهترین راه استفاده از آرام بند است. با آرام بند باز ماندن درب را به صفر درصد برسانید. با آرام بند حتی اگر هم که شما فراموش کنید درب را ببندید، درب خود  به خود بسه خواهد شد و هیچ جای نگرانی وجود ندارد. استفاده از آرام بند هم یکی از تکنیک هایی است، که در تقویت درب منزل و آپارتمان تاثیر گذار است.   

آرام بند و امن کردن درب ساختمان

برای اینکه از محکم بسته شدن درب ساختمان جلوگیری کنید بهترین روش استفاده از درزگیر است. محکم بسته شدن درب در ساختمان صدای ناهنجاری را تولید می کند، که همه را مورد آزار قرار می دهد. خیلی از تولید کنندگان بر روی چارچوب درزگیر را به صورت توکوب نصب می کند. با این کار از صدای ناهنجار خلاص می شوید.   

حتی اگر آرام بند هم بر روی درب نصب باشد، باز هم بدون درزگیر صدای بدی را خواهید شنید.

تقویت درب منزل و آپارتمان با درب های ضد سرقت که ساختار فولادی دارند.

امروزه معمولا درب ها را نسبت به گذشته بسیار محکم تر می سازند. اما موضوع از محکم بودن این است، که درب ساختمان باید از فولاد در استراکچر درب استفاده شده باشد. این موضوع امروزه باعث شده تا تمام درب های ضد سرقت از فولاد استفاده نمایند.

نحوه ی ساخت درب ضد سرقت

موضوع مهم تر ضخامت ورقه فولادی است، که در درب استفاده شده است. اگر ورق فولادی استفاده شده در درب نازک باشد با یک دیلم می توان به راحتی آن را خم کرد.  

استاندارد ورق فولادی باید با ضخامت ۵/۱ باشد. اما متاسفانه بعضی از تولید کنندگان درب ضد سرقت برای اینکه قیمت نهایی را کاهش دهند از ضخامت فولاد کمتر استفاده می کنند. با این کار امنیت درب را بسیار کاهش می دهند و با این کار سارقان راحت تر به خواسته خود می رسند.  

امنیت در درب های فولادی با درب های دیگر قابل مقایسه نمی باشد. محکم بودن درب فولادی نسبت به درب چوبی بسیار بالا تر است. طبیعی است که فولاد از چوب بسیار محکم تر است و در مقابل ضربه های بسیار زیاد تغییر شکل نمی دهد و مانند چوب ترک نمی خورد.

درب در صورتی که دچار فشار شود، باعث می شود که ترک بخورد. با این وجود نمی تواند گزینه ای خوبی برای نگه داشتن سارقین در خارج از خانه باشد. اما اگر از همه این موارد بگذریم، مهمترین اصل یک درب ضد سرقت دارا بودن یک قفل مطمئن و ضد سرقت است. داشتن یک صفحه قفل بسیار محکم و محکم شدن آن با پیچ های ۳ اینچی که از تیر عمودی رد شده اند، می توانند به ایمنی بیشتر درب ضد سرقت و تقویت درب منزل و آپارتمان کمک کند.        

درب های فولادی نیاز خاصی به نگهداری ندارند، ولی خیلی بهتر است که هر چند وقت و به صورت دوره ای رنگ بزنید، تا از پوسیدگی ها جلوگیری کنید.    

درب های ضد سرقت که فاقد شیشه می باشند.

درب های ورودی یک مشکل بزرگ دارند و آن این است که برای زیبایی از شیشه استفاده می کنند. معمولا درب های ضد سرقت را بدون شیشه درست می کنند. شیشه ها هر چقدر هم محکم و نشکن باشند، ولی به آسانی می توان به آنها نفوذ کرد. پس با این حساب بهترین کار ممکن برای تقویت درب منزل و آپارتمان و ایمنی بیشتر ساختمان از درب های تمام چوب و یا فولادی استفاده نمایید. تا از امنیت کامل برخوردار شوید. 

در این مقاله ما به هیچ عنوان نمی خواهیم که شما را نسبت به درب ها بد بین کنیم. ولی باید در نظر داشته باشید، که اقدامات امنیتی لازم برای درب ها را باید انجام دهید. داشتن درب ایمنی بسیاری از خطرات مثل سارقین را جلوگیری خواهد کرد.    

درب ضد سرقت با قفل مخفی

قفل مخفی همان قفل مرکزی می باشد. قفل مخفی از یک میله مرکزی برخوردار است، که در درون درب ضد سرقت نهاده شده است. با این وجود اشخاصی که از درب ضد سرقت خبر ندارند، نمی توانند درب را به راحتی باز کنند. 

قفل مرکزی به این صورت کار می کند که، از ۳ قسمت درب مجهز به زبانه و پلت قفل می باشند، این ۳ قسمت از درب بالا، پایین و قسمت های کناری درب ضد سرقت هستند. تقویت درب منزل و آپارتمان را می توانید، با قفل مرکزی ایمن تر کنید. به دلیل اینکه با قفل شدن درب همزمان از ۳ طرف درب کاملا قفل می شود.           

درب ضد سرقت چوبی و قفل ضد سرقت

تقویت درب ضد سرقت و ایمنی درب ضد سرقت بستگی به قفل درب و اجزای دیگر آن دارد. همانگونه که در قسمت بالا اشاره شد، داشتن قفل چند زبانه و مولتی پوینت به بالا رفتن ایمنی درب ضد سرقت و تقویت درب منزل و آپارتمان کمک بسیار زیادی می کند و امنیت را افزایش می دهد. همانطور که استفاده از قفل های مرغوب با برند های معروف قیمت های بالایی دارند، از کیفیت و ایمنی بیشتری هم برخوردار هستند.   

اگر می خواهید که از قفل های متفرقه استفاده کنید، بهتر است که موارد ذکر شده در پایین را مطالعه کنید. 

یکی از عوامل مهم در امنیت قفل درب ضد سرقت جنس صفحه قفل می باشد.

صفحه فلزی که در درون درب ضد سرقت قرار می گیرد صفحه قفل نام دارد. امنیت قفل درب ضد سرقت وابسته به صفحه قفل است و امنیت قفل درب با صفحه قفل افزایش می یابد. زمانی که درب ضد سرقت را قفل می کنید، زبانه ها در درون صفحه قفل کشیده می شوند. قفل های متفرقه معمولا دارای صفحه های ظعیفی هستند، که نمی توانند ضربات محکم را تحمل کنند. خرید قفل با صفحه های مستحکم و مرغوب بهترین انتخاب است.   

حقایقی درمورد قفل های امنیتی که باید بدانید.

قفل ها اهمیت بسیار زیادی در تقویت درب منزل و آپارتمان دارند. اما بعضی از سارقین هستند که، می توانند هر قفلی را باز کنند. بانک ها هم با این همه امکانات امنیتی باز هم مورد سرقت قرار می گیرند. همانطور که می دانید، سارقی که بخواهد وارد خانه شما شود از هر راهی استفاده می کند. به همین دلیل است که شما نباید تمام تمرکزتان را روی قفل بگذارید.    

اگر در انتخاب درب ضد سرقت دقت نمایید، می توانید جلوی چند درصد دزدی را بگیرید. درب محکم دربی است که در مقابل دیلم و ضربه مقاوم باشد. اگر قفل های چند زبانه را همراه با نصب صحیح انجام دهید، می توانید امنیت درب ضد سرقت را تضمین نمایید.

معمولا سارقان همراه خود چندین کلید را دارند. پس با این حال شما می توانید با استفاده از سیلندرهای کامپیوتری، این شانس را از سارقان بگیرید. تقویت درب منزل و آپارتمان را می توانید تا حد زیادی با قفل پشت درب ساختمان ایمن کنید.   

چه قفلی می تواند، برای تقویت درب منزل و آپارتمان مفید باشد؟

تقویت درب منزل و آپارتمان را می توانید با درنظر گرفتن یک درب ایمنی و ضد ضربه ایمن کنید. در بالا به این موضوع بسیار تاکید شد که یک درب بسیار عالی دربی است، که بتواند در مقابل ضربه مقاوم باشد.

قفل درب ضد سرقت هم نقش بسیار مهمی در امنیت دارد. قفل های مرغوب چند زبانه بهترین گزینه برای امنیت و تقویت درب منزل و آپارتمان می باشند. قفل اولیه به هیچ عنوان نمی تواند امنیت کافی را برای شما مهیا کند. پس با ایجاد قفل های بیشتر و کمکی این امنیت را چندین برابر کنید. وجود قفل های کمکی، قفل های اصلی و قفل هایی که در قسمت بالا و پایین درب در بعضی از درب های ضد سرقت هستند، امنیت صد در صد را ایفا می کنند. 

یکی از ایمن ترین و قیمت مناسب ترین قفل ها که در کشور ایران موجود است، قفل ترکیه ای با برند کاله است که می توانید از ما آن را خریداری نمایید. این برند را مدت ها است که برای قفل های چوبی و فلزی استفاده می کنند. این قفل ها را با مرغوب ترین شکل تولید می کنند و کلید آنها به صورت کامپیوتری  می باشد. به همین دلیل است که این قفل دارای امنیت بسیار بالایی است.  

برند ایتالیایی AGB هم از قفل هایی است، که می توانید برای درب ورودی در کشور ایران پیدا کنید. 

برند ایتالیایی AGB نیز از جمله تولیدکنندگان قفل درب ورودی می باشد ک محصولاتشان در کشور ایران موجود است. البته قفل های AGB ضد سرقت نیستند اما امنیت بسیار بالایی دارند و گزینه مناسبی برای درب ورودی منزل است.

با پیشرفت علم توانسته اند، قفل ها را با عملکرد بسیار خوبی تولید کنند. تولید کننده ها ایده های بسیار خوبی را برای حذف مغزی انجام داده اند. در ادامه این مقاله برای شما از دو قفل هوشمند که مخصوص درب حیاط و درب ورودی هستند خواهیم گفت.

درب ورودی با قفل مخفی

قفل اول قفلی است که فاقد مغذی می باشد. این قفل در ۳ مدل بدون دستگیره، یک دستگیره در یک سمت درب و یا دو دستگیره تولید می شود. شما می توانید این قفل را برنامه ریزی کنید و با یک کارت هوشمند این قفل را باز نمایید. این نوع قفل در دو حالت دستی و اتومات موجود می باشد.   

برند معروف سامسونگ توانسته است که این نوع قفل را به صورت اثر انگشت، کارت و یا رمز تولید نماید.

قفل و یراق درب ضدسرقت

درب حیاط با قفل مخفی

از این مدل قفل می توانید برای درب پارکینگ استفاده کنید. شاید کلمه مخفی برای این قفل مناسب نباشد، به دلیل اینکه این قفل را با نام جک خرچنگی می شناسند. قفل جک خرچنگی دارای موتور و جک می باشد که در داخل یک جعبه و در زیرزمین قرار دارد. لولا های آن از یک طرف در جعبه و از طرفی دیگر به درب جوش داده می شود. این سیستم می تواند پلاک ها را در سیستم خود ضبط نماید و فقط برای پلاک های معرفی شده در را باز می کند.    

چگونه می توانیم از محکم بسته شدن درب جلوگیری کنیم؟

یکی از مشکلات در هر آپارتمان محکم بسته شدن درب است. که اگر درب در شب محکم بسته شود، برای همه ساکنان باعث مشکل می شود. چه کاری می توانیم انجام دهیم که درب محکم بسته نشود؟ 

بعضی ها با چسباندن پد در جاه های مختلف چارچوب جلوی صدای مهیب محکم بسته شدن درب را می گیرند، که البته نمی تواند زیاد پایدار باشد. نصابان درب ضد سرقت با چسباندن درزگیر می توانند این جلوی این صدا را بگیرند. این درزگیر بر روی چارچوب درب نصب میگردد.  

آیا می توانیم درب ضد سرقت تولید کنیم؟

معمولا برخی از افراد درب های چوبی را بیشتر می پسندند و از درب های فلزی استقبالی نمی کنند چون که به خانه حالت صنعتی می دهند. پس با این شرایط زیاد محبوب نیستند. اما باید بدانید که استحکام و مقاومت از زیبایی درب مهم تر است، چون که این درب ها برای امنیت ساخته شده اند. با این حال درب ضد سرقت چوبی انتخاب مناسبی است.   

داخل درب ضد سرقت چوبی از فلز می باشد که با روکش چوب پوشانده شده است. باید این را هم دقت نمایید که درب های ضد سرقت به خاطر ساختاری که دارند بسیار وزن زیادی هم دارند. در ضمن پوشش چوبی که روی هسته درب وجود دارد بسیار نازک است و این موضوع باعث می شود که درب ضد سرقت ساده به نظر بیاید. به دلیل ضخامت کم درب نمی توان روی آن ابزاری کار کرد. اما می توان با کمک گرفتن از زهوار برجسته درب را از حالت سادگی در آورد. برای آشنایی با اجزا اصلی درب ضد سرقت مقاله مرتبط را مطالعه فرمایید

چهارچوب درب ضد سرقت از جنس فلز می باشد که می توان روی آن جوشکاری کرد و درب را به آن جوش داد. 

برای اینکه درب عایق صدا و حرارت باشد، از عایق پلی استایرن استفاده می کنند. چوب استفاده شده در درب های ضد سرقت از بلوط، ماهون و راش می باشند. شما باید از درب های چوبی مراقبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *