بلاگ

نکات مهم در رابطه با انتخاب انواع درب لابی ساختمانی

نکات مهم در رابطه با انتخاب انواع درب لابی ساختمانی

امروزه استفاده از درب لابی در مقایسه با گذشته بسیار گسترده تر شده است به گونه ای که بهره گیری از درب لابی یکی از المان های مهم و اساسی در هر ساختمان محسوب می شود. درب لابی در واقع به دربی اطلاق میشود که به طور معمول در ورودی ساختمان نصب گردیده و تاثیر قابل توجهی بر نمای ساختمان دارد .

انواع درب لابی ساختمانی  عمدتا از سه لنگه تشکیل شده اند که دو لنگه از آن در کنار درب و به شکل ثابت بوده و لنگه میانی به عنوان درب باز و بسته میشود. شیشه هایی که برای ساخت درب لابی استفاده می شوند عموما سه جداره بوده و برنز کاری می شوند. در ادامه به طور اجمالی نکاتی را که باید در هنگام خرید درب لابی مورد توجه قرار دهید بیان می کنیم، پس با ما همراه باشید.

انتخاب انواع درب لابی ساختمانی

 

 

نکات مهم در رابطه با انتخاب انواع درب لابی ساختمانی

 

نکته اول اینکه درب لابی انتخابی شما بایستی با نمای ساختمان تان مطابقت داشته باشد و شیشه های درب حتما سه جداره باشند. طرح و نقشی که معمولا با استفاده از برنز بر روی شیشه های درب لابی ایجاد می شود  به صورت کاملا سلیقه ای بوده و شما میتوانید مطابق با سلیقه خود درب لابی مد نظرتان را انتخاب و خریداری نمایید.

مهمترین انواع درب لابی ساختمانی که  اکنون در بازار موجود است عبارتند از:

  • درب لابی تمام چوب
  • درب های لابی استیل
  • درب فلزی
  • درب لابی ضد سرقت

درب لابی تمام چوب

درب لابی تمام چوب نوعی درب است که برای ساخت آن تماما از چوب استفاده می شود و به عبارتی تفاوتی که با دیگر درب های لابی چوبی دارد در این است که برای ساخت این مدل درب از هیچ متریالی غیر از چوب استفاده نمی کنند. چوب های فراوانی برای ساخت  این نوع درب لابی مورد استفاده قرار میگیرند که از مهمترین آنها می توان به چوبهای راش و گردو اشاره نمود.

درب لابی تمام چوب

 

 

درب لابی فلزی

استفاده از فلزات جهت ساخت درب لابی هم بسیار رواج یافته است چرا که برخی از افراد بر این عقیده اند که هم قیمت درب های لابی تمام چوب در اکثر موارد بسیار بالاست و هم اینکه نسبت به درب لابی فلزی امنیت پایین تری دارند. شایان  ذکر است که ممکن است برخی از درب های لابی فلزی گران قیمت تر از نمونه های چوبی باشند.

درب لابی فلزی

 

 

درب لابی استیل

این نوع درب، زیرشاخه ای از درب لابی فلزی است که ظاهر بسیار زیبا و جذابی داشته و از مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی و جوی برخوردار است. در حالت کلی از استیل به عنوان یک متریال اولیه در ساخت درب استفاده می شود. زیبایی، مقاومت و استحکام بالا و قیمت مناسب تنها چند نمونه از از ویژگی ها و مزایای درب لابی استیل می باشد.

 

 

درب لابی ضد سرقت

درب لابی ضد سرقت نیز نوع دیگری از انواع درب لابی ساختمانی می باشد که بنا به مشخصات و ویژگی های بسیار خوبی که برای تامین امنیت ساختمان دارد می تواند انتخاب بسیار درخور و مناسبی برای خرید باشد. درب لابی ضد سرقت ساختار امنیت بالاتری نسبت به دیگر انواع درب لابی ایجاد می کند.

درب های ضد سرقت بایستی عایق حرارت و برودت باشند تا از ورود سرما به داخل در فصل زمستان و نیز خروج هوای خنک داخل منزل به بیرون در فصل تابستان جلوگیری کنند. درب های ضد سرقت با داشتن درزگیر از ورود گرد و غبار و آلودگی ها به داخل منزل جلوگیری می کنند. همچنین در طراحی این درب ها چهار لولا به کار رفته است که موقع نصب، امکان تنظیم و ریگلاژ شدن را داشته باشد.

درب لابی ضد سرقت

 

 

قیمت انواع درب لابی ساختمانی چینی، ایرانی و ترک

به منظور ساخت درب های چوبی عمدتا از چوب های راش یا روس استفاده می شود که به علت مقاو