بلاگ

درب HDF چیست؟

درب HDF

درب HDF یا اچ دی اف کوتاه شده کلمات High density fiberboard ، گونه ای تخته فیبر که به صورت خشک ساخته می شود که تکاثفی بالای هشتصد کیلو بر متر مکعب است.

نحوه ساخت درب HDF چگونه است؟

نحوه ساخت درب HDF به این صورت است که ورقه های HDF را در دو طرف تخته های چوبی پرس می کنند.، در کارخانه های درب سازی، ورق های HDF را با دستگاه ممبران با پی وی سی روکش می زنند. این درب ها را PVC یا درب HDF با روکش PVC نامگذاری می کنند و وارد بازار می کنند. درب های HDF در قیاس با درب های دیگر قیمت مناسب تری دارند.

درب اتاق و سرویس HDF

یکی از دلایلی که تولید این درب ها را افزایش می دهد قیمت بصرفه آن ها است و بیشترین فروش محصولات درب داخلی ساختمان ها HDF است.

یکی دیگر از نمونه های درب داخل ساختمان پلی وود است. در صفحه مربوطه به این محصولات می توانید آن ها را تماشا کنید. چند نمونه مختلف درب ضد سرقت و HDF وجود دارد، که با آگاهی از آن ها می توان بهترین انتخاب را کرد. شما می توانید از درب های HDF در دفتر های کار و منازل استفاده کنید.

طبق معمول از این درب ها برای درب سرویس بهداشتی و اتاق ها استفاده می کنند. از این درب ها به خاطر چگالی ورق نیز به عنوان درب ورودی ساختمان قابل استفاده می باشد. در صورت استفاده از ورق های صاف به شما توصیه میکنم ۲ عدد ورق HDF سه میل را باهم پرس کنید، با این کار می توانید هم شیار سی ان سی را افزایش دهید هم استحکام درب را به مقدار زیاد بالا ببرید.

درب های HDF ساخته شده در کشور چین و مالزی از نظر کیفیت، کمیت و قیمت در یک سطح قرار گرفته اند، ولی کشور رومانی و ترکیه از سطح بالاتری نسبت به چین و مالزی قرار گرفته اند.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را از نظر قیمت ها و خواص درب ها دریافت کنید می توانید با اهورا درب در ارتباط باشید. در ضمن سفارش درب به صورت تکی و ۴ لنگه به بالا نیز پذیرفته می شود.

انواع رویه های درب HDF

رویه هایی از جنس اچ دی اف به صورت ورق مسطح

این نمونه ورق ها جایگزین بسیار عالی و خوبی برای ام دی اف می باشد و این ورق ها با ضخامت سه میل در بازار موجود می باشد. شما می توانید این ورق ها را برای میز تلویزیون و …مورد استفاده قرار دهید. در صنعت چوب رویه این ورق ها از جنس فیبر است.

ورق های HDF قالب گیری شده

از این طریق شکل های گوناگون را با خمیر اچ دی اف قالب ریزی می کنند و با رگه های شبیه چوب آن ها را به شکل چوب تبدیل می کنند.

ورق هایی با جنس ملامینه

ضخامت این ورق ها سه میلی متر می باشد و در درب های اتاق خواب و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. ورق های شش میلی متر نیز برای درب های ساختمان قابل استفاده است. این نمونه درب تمام چوب است و به هیچ عنوان فضای خالی ندارد و کاملا تو پر می باشد.

درب روکشی

این نمونه درب ها را در ابتدا با یک چهارچوب مستطیل شکل چوبی ( مثل یک قاب عکس) با دقت به اندازه های درب تولید می شود. ورقه هایی هم وجود دارد که از قبل ساخته شده اند که HPL،HDF نام دارند، که به سفارش مشتری پشت و روی چهارچوب پرس می شود. در ضمن حجم خالی وسط درها را با شبکه بندی های چوبی و کارتنی همانند لانه زنبور پر می کنند که به آن ها هانیکام می گویند. هانیکام برای بالا بردن استقامت در برابر ضربه کارایی دارد.

البته برای پر کردن فضای خالی میان درب ها می توان از یونولیت و پشم سنگ که از اتلاف انرژی سرمایی و گرمایی و حتی از پخش شدن صدا خودداری می کند استفاده کرد.

درب اچ دی اف برای چه فضاهایی مناسب است؟

ورق HDF با ضخامت سه میلی متر نمی تواند عملکرد تاثیر گذاری برای درب های واحد های مسکونی داشته باشد و فقط برای درب اتاقی وسرویس ها قابل استفاده می باشد. اما ورق های HDF از ضخامت های شش میلی متر به بالا با دقت به استقامت و تراکم فیبر موجود و با دقت به عملکرد های تاثیر گذار در انتخاب درب قابل استفاده برای درب های آپارتمان می باشد.

و اما نکته قابل توجه این است که درب HDF موقع رنگ آمیزی به علت دیده نشدن قسمت زیرین رنگ نمی شود و برای استفاده در سرویس ها باعث جذب آب می شود و با گذشت زمان ورق HDF را نابود می کند. بعضی ها با قرار دارد ورق گالوانیزه در سمت داخلی می خواهند که جلوی پوسیدگی را بگیرند اما این چنین نیست این کار باعث می شود که سوسک ها جایی برای تخم گذاری پیدا کنند و فقط جای پوسیدگی را مخفی می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *