بلاگ

درب ایمنی چیست؟

درب ایمنی

درب ایمنی برای عدم ورود افراد غیر مجاز و تجاوز به حریم شخصی شما می باشد. یک درب ایمنی می تواند در مقابل ورود متجاوزین به حریم شخصی شما ، طوفان و حرارت مقاوم باشد و همواره یک درب ایمنی می تواند از امنیت بیشتری نسبت به درب های معمولی برخوردار باشد. در حقیقت درب ایمنی به دو نوع اصلی تقسیم می شود:

درب ایمن فولادی مشبک

نوع اول درب ایمنی، درب مشبک است، که به ظاهر همانند آهن معمولی به نظر می رسد و در پشت آن شیشه های آبدیده به کار می رود.

درب فایبرگلاس (چوبی)

نوع دوم درب ایمنی، درب فایبرگلاس یا همان چوبی است، اما در حقیقت از فولاد ساخته شده است و داری اجزاء مقاوم و محکمی می باشد.

به جزء مواردی که برای ساخت یک درب ایمنی استفاده می شود ، یرآق ها و ابزار های فراوانی موجود می باشد که امکان نصب بر روی درب را دارد و امنیت و ایمنی درب را افزایش می دهد. این ابزار ها و یرآق های جانبی شامل قفل های الکتریکی، لولا ها، زنگ های هشدار و زنجیر های درب می شود. چشمی درب را می توان به عنوان یک یرآق پر کاربرد اشاره کرد که شامل یک عدسی کوچک می باشد و به کاربران این امکان را می دهند تا پشت درب و فردی که پشت درب قرار دارد را مشاهده کند.

در درب هایی با امنیت بالا، لولا ها معمولا قابل مشاهده نمی باشد، و این عمل باعث می شود برای افراد متجاوز ورود غیر قانونی مشکل شود. قابل توجه است که درون درب های ایمنی یک صفحه ضد ضربه با مقاومت و امنیت بالا وجود دارد.  چرا که در درب های معمولی صفحه میانی آن ها از امنیت بالایی برخوردار نیست و به سادگی با ضربه یا اندکی فشار آسیب می بینند یا جتی می شکند و متجاوزین به راحتی می توانند وارد حریم شخصی شما شوند.

در درب ایمنی از چه قفلی استفاده کنیم

در زمانی که درب با هدف ایجاد امنیت باشد، کیفت قفل نباید نادیده گرفته شود. قفلی که از کیفیت پایین برخوردار است به سادگی می شکند و باز می شود. می بایست برای درب ایمنی خود از انواع قفل های استاندارد با مقاومت بالا استفاده کرد تا از بالا ترین سطح امنیت بهره مند شویم.

برای امنیت بیشتر می توانیم به جز قفل اصلی از قفل های دیگر بر روی درب استفاده کنیم. قفل هایی که کلید خاصی دارند می تواند برای درب ایمنی یک دارایی با ارزش و عالی به شمار برود. این کار باعث جلوگیری از دسترسی افراد غیره به کپی کلید بدون اجازه مالک می شود.

قفل هایی هم وجود دارد که نیازی به کلید ندارد مانند قفل کد یا اثر انگشتی، قفل بدون کلید جهت ورود از یک کد برای ورود استفاده می کند که در صورت نیاز این کد تغییر می کند. قفل اثر انگشتی یک گزینه مناسب به شمار می رود که از اثر انگشت افراد به عنوان یک کلید استفاده می کند این گونه قفل ها از نظر قیمتی نسبت به قفل های دیگر از قیمت بالاتری برخوردار است ولی به دلیل منحصر بودن اثر انگشت می تواند قفل کاملا ایمنی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *