بلاگ

بهترین دربهای ویلایی چه ویژگی هایی دارند؟

دربهای ویلایی

دربهای ویلایی تنوع زیادی دارند و انتخاب برای اکثر افراد سخت شده است. نکته مهم این است که زمانی کار یک ملک به اتمام میرسد که درب های آن نصب گردند و این یکی از اصول در به پایان رسیدن کار در پروژه میباشد.

در کل برای تکمیل شدن ساخت در مورد ویلا ها به ابزار ها و تجهیزاتی نیاز میباشد. میشود گفت در اولین نگاه به یک ویلای مجلل و شیک این درب ورودی است که در هنگام ورود به چشم می آید، پس نصب درب با کیفیت به همراه خود زیبایی، شکوه و از آنها مهمتر امنیت را نیز به همراه دارد. یک درب باکیفیت میتواند معرف تمام خصوصیات مهم و زیبایی ویلا و یا ملک شخصی باشد.

مجموعه فنی تخصصی اهورا با این مقاله قصد دارد تا شما را با انواع درب ساختمانی و ویلایی آشنا و خصوصیات مهم خود را در راستای کیفیت به شما نشان دهد و لذا اگر قصد ساخت ملک یا ویلا را دارید با استفاده از مطالب در این مقاله تجربه ایی کسب کرده باشید.

انواع دربهای ویلایی

در شرایط عادی تمامی دربها به یک شکل کار میکنند، یعنی در لبه ها و بر روی لولا حرکت میکنند و فقط از لحاظ نوع جنس در ساخت متفاوت میباشند. البته همیشه نوع کار کردن دربها با یک روش نیست، بعضی دربها به سمت داخل باز میشوند، مانند شرایطی که از قسمت مرکزی به چهار چوب و پایه ها در ابعاد کوچک و بزرگ وصل میشوند که هنگام باز و بسته شدن موجب چرخشی عمل کردن درب میشود. به طور مثال دربهای تعبیه شده در فروشگاه ها و مراکز خرید نمونه ایی از دربهای چرخشی میباشند.

در کل افراد با توجه به بودجه و سلیقه خود درب مورد نظر را جهت ساخت و استفاده در نظر میگیرند و هر چه که باشد در راستای امنیت، زیبایی و مهم تر از همه کیفیت میباشد.

ضدسرقت سلطنتی برجسته ،اهورا درب

به چند مورد از انواع دربهای ویلایی اشاره میکنیم تا شما بیشتر با ویژگیهای آن اشنا شوید.

نوع تک لنگه

معمولا در اتاق ها و دربهای داخلی ساختمان و ویلا استفاده میشوند و معمولاً از سمت چپ یا راست به یک طرف باز میشوند. در این نوع ساده از دربها تنوع بسیاری وجود دارد و همه با آن آشنا هستیم.

درب از نوع دولنگه

در این حالت دربها معمولا در محل خروجی ویلا ها به کار میروند و به دلیل دو لنگه بودن از مرکز باز میشوند و در زمان استفاده به دلیل وسعت مساحت با باز شدن هر دو لنگه در رفت و آمدی راحت و دید کافی به شما میدهد. در دربهای ویلایی تنوع در ساخت با استفاده از فولاد، شیشه، چوب و فایبر گلاس میباشد و با در نظر گرفتن سلیقه شرایط مالی میشود دربی مناسب برای ویلای خود سفارش دهید.

درب از نوع هلندی

نام دیگر این درب زیبای هلندی درب دو نیمه میباشد، به دلیل تقسیم شدن افقی در این نوع از درب شرایط به گونه ایی میباشد که دو نیمه ی بالایی از دو نیمه ی پایینی به صورت مجزا کار میکنند. استفاده از این نوع دربها در ساختمان ویلایی شکلی زیبا و جذاب میدهد که برای استفاده در آشپزخانه بسیار مناسب میباشد.

درب هلندی شیشه ایی

استفاده از دربهای شیشه ایی در قسمت ورودی و خروجی شکلی مدرن و امروزی را به مکان مورد نظر یا ویلا را میدهد. در این بخش میتوان به شکل کامل از جنس شیشه برای ساختن دربها و یا با به کار گیری از جنس شیشه در گوشه و کنار کارمیتوان استفاده کرد البته به میزان درخواست و سلیقه ی خود شخص. میتوان برای زیبایی کامل درب از شیشه های رنگی استفاده کرد، که تاثیر بسیار جذاب و خیره کننده ایی دارد. خاصیت دیگر این دربهای شیشه ای رنگی در تابش مستقیم نور خورشید میباشد که مانند عینک آفتابی عمل میکند تا شما راحت تر از دیدن مناظر اطراف خود لذت ببرید.

مزیت درب ویلایی از نوع شیشه‌ای

در استفاده از دربهای شیشه ایی میبایست شرایط را از جهت حفظ حریم خصوصی نیز نگاه کرد و راه حل آن نصب پرده و یا عایق های محافظ موقت میباشد که برای محفوظ ماندن خانه از دیده شدن از بیرون میتوان بهرهمند شد. همچنین با بهرگیری از دربهای شیشه ای میتوانیم در زمستان از اتلاف بیهوده انژی جلوگیری کنیم و از تابش نور خورشید به عنوان یک انژی سالم و بدون هزینه میتوان بهره گرفت.

حفظ امنیت ویلا با نصب درب های مناسب

وقتی صحبت از انتخاب درب برای ویلا میشود اولین مساله ای که به ذهن شما میرسد ایمنی و استحکام میباشد، به دلیل خالی ماندن فصلی و عدم رفت و آمد دائمی در ویلای شخصی خود. راه حل پیشنهادی ما استفاده از دربهای فولادی میباشد. درب ضد سرقت فلزی به دلیل مقاومت و استحکام بالا و همچنین تعمیر راحت و آسان آنها در زمان به وجود آمدن ترک یا گودی حاصل از ضربه میباشد. همچنین درب هایی از جنس استیل که با داشتن تنوع بالای خود در طراحی بسیار مورد پسند افراد قرار میگیرند.

دربهای چوبی ویلایی

ساخت این دربها از چوب طبیعی و با کیفیت ساخته میشوند و با رنگ بندی متنوع و زیبا بسیار جذاب و دلنشین میباشند. بیشترین رنگ مورد استفاده در این دربها دو رنگ سفید و قهوه ایی میباشد. برای به دست آوردن شکلی زیبا میتوانید با استفاده از چراغ ها و گل آرایی طبیعی در اطراف درب ورودی و اصلی ویلای خود بهره بگیرید.

میتوان درب چوبی را بهترین دربها دانست، به دلیل طبیعی بودن و سازگاری با محیط و با هیچ دربی با جنس دیگر قابل مقایسه نمیباشد.

دربهای چوبی به علاوه بر بهترین بودن در نوع خود دارای شکلی طبیعی از عایق هستند و در نهایت شاید نیاز به رنگ کردن با گذشت چند سال داشته باشد البته با در نظر گرفتن سلیقه شما و قابلیت رنگ پذیری چوب. با داشتن این خصوصیات در مورد یک درب چوبی زیبای ویلایی قالباً با هزینه ی متفاوتی نیز روبرو میشوید، ولی با در نظر گرفتن طول عمر و کیفیت ذاتی و طبیعی چوب دیگر نیازی به فکر کردن در مورد قیمت آن نخواهید داشت.

درب‌هایی از جنس فایبرگلاس

در این نوع از درب که از جنس فایبرگلاس و از لحاظ شکلی مشابه به نوع چوبی میباشد، که از چندین لایه و هسته مرکزی که با لایه ی پلیمری با فیبر پوشانده شده است و به آن حالتی مانند کامپوزیت میدهد. این هسته ی مرکزی موجب انعطاف پذیری و استحکام آن در برابر فشار بیشتر میشود.

امروزه دربهایی با جنس فایبر گلاس مورد استفاده ی زیاد در سازه هایی از جمله ویلاها به کار برده میشوند. همچنین با داشتن دوام بالا و کیفیت مناسب در مقابل با هزینه ی دربهای چوبی به صرفه میباشند.

درب‌های پنجره دار Speakeasy

در این نوع از دربها که توسط یک دریچه یا پنجره ای که در نیمه ی بالایی آن تعبیه شده میگویند. شاید این پنجره ی فانتزی و کوچک برای داشتن شرایطی ایمن همراه با یک حفاظ فلزی بر روی پایه قرار بگیرد، اما این امکان را به شما میدهد بدون نیاز به باز کردن درب از شرایط بیرون مطلع شوید. این مدل از دربها نیز زیبای خاص خود را دارند.

دربهایی از جنس پلاستیک و مقاوم شده توسط فیبر

دربهایی تقویت شده با استفاده از فیبر، توسط FRP که روشی پیشرفته و با تکنولوژیِ روز برای تولید دربهای ویلایی به کار میرود. و امروزه با طراحی زیبا و متنوع در بازار موجود و به دلیل دارا بودن شرایط رنگ پذیری متنوع بسیار پر طرف دار میباشند.

از مزیت های آن میشود هزینه تعمیر پایین،مقاومت بالا در تمامی شرایط مانند شرایط آب و هوایی و سیل و همچنین تولید و نصب سریع و عدم پوسیدگی ، با وزنی بسیار کم و از همه مهمتر قیمت مناسب و به صرفه از مزیت های آن میباشد.

دربهای کشویی ویلایی از نوع فرانسوی

این دربها به شکل تاشو و یا کشویی میباشند، و دارای طراحی بسیار زیبا و شکیل وبا اشغال فضایی کمتر و در صورتی که منزل شخص از وسعت کمی برخوردار باشد از این دربهای مناسب استفاده میکنند.

یراق آلات درب ضدسرقت

چه مواردی را در هنگام انتخاب دربهای ویلایی باید در نظر بگیریم؟

در کل برای انتخاب دربهای ویلایی میبایست به نکاتی از جمله: اندازه و ابعاد، مقاومت و پایه داری همچنین طول عمر بالا دقت ویژه ایی داشته باشیم.

در بیشتر دربهای ساخته شده از رنگ و جلا به عنوان یک پوشش برای مقاوم تر شدن در برابر شرایط بیرونی و محیطی استفاده میشود.

بهره گیری از طرح های مدرن و امروزی در راستای زیبایی دربهای ویلایی برای زیبایی هر چه بیشتر.

جمع بندی

در بسیاری از موارد با استفاده از درب های ریموت دار برقی برای درب اصلی که به خیابان و یا کوچه مشرف میشود نیز استفاده میکنند. این امر با هدف آسایش و راحتی فرد اجرا میشود. جنس این دربها از فولاد یا استیل میباشد و در حالی که باز و بسته شدن آن راحت و تنها نیاز به فشار دادن یک کلید به شکل ریموت میباشد دارای استحکام و دوام بالایی نیز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *