درب ضد سرقت

ویژگی های درب ضدسرقت استاندارد

قفل درب ضدسرقت

ویژگی های درب ضدسرقت استاندارد

امنیت ساکنان، داشته‌های هر منزل و هر نوع مکان اداری و تجاری را، ورودی آن تضمین می‌کند. بنابراین وجود درب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که به‌عنوان پوششی برای حفظ سرمایه جانی و مالی محسوب می‌شود. البته در اینجا از هر نوع دربی صحبت نمی‌کنیم، بلکه از درب ضد سرقت که محافظت بالایی از خانه و لوازم آن دارد، صحبت می‌کنیم. در این مقاله شما را با ویژگی‌ های درب ضد سرقت استاندارد آشنا می‌کنیم، تا اگر در فکر تعویض درب هستید یا در پروژه ساخت‌وساز فعالیت می‌کنید، با توجه به فاکتورهای مهمی که عنوان می‌شود، خرید خود را انجام دهید.

 

ضدسرقت استاندارد

اجزای تشکیل دهنده درب ضدسرقت

درب ضد سرقت به‌تنهایی کامل نمی‌شود و مانند هر وسیله امنیتی دیگر از قطعات و اجزای متفاوتی تشکیل‌شده است. قفل درب ضد سرقت، لولای درب، قاب درب، لایه رویه درب ضد سرقت، یراق‌آلات، ورق فولادی، دستگیره، روکش مصنوعی یا MDF، در کوب درب ضد سرقت، بتن، چشمی درب، فوم پلی اورتان، کناف، ورق فلزی میانی ازجمله اجزای تشکیل‌دهنده درب ضد سرقت محسوب می‌شود.

آشنایی با فاکتورها و ویژگی‌های درب ضدسرقت استاندارد

یک درب ضد سرقت دارای ویژگی‌ها و فاکتورهای مهمی است. درصورتی‌که قصد خرید درب ضد سرقت به‌صورت تک و عمده دارید، حتماً به این موارد توجه کنید:

  • به نوع و جنس قفل به کار رفته در درب دقت کنید

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های درب ضد سرقت، قفل‌های ضد سرقت به کار رفته هستند. درواقع قفل‌ها با درجه امنیت‌های متفاوت، طراحی می‌شوند و همین موضوع دست شما را برای خرید قفل باز می‌گذارد. توجه به قفل درب یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها می‌باشد که لازم است در هنگام خرید و نصب درب ضد سرقت موردتوجه بسیار قرار بگیرد.

  • کیفیت لولا، قاب و یراق‌آلات را مورد بررسی قرار دهید

در طراحی و ساخت قاب درب‌ها از آلیاژهای مختلفی استفاده می‌شود. از دیگر ویژگی‌های درب ضد سرقت این است که پیش از خرید، نوع آلیاژ به‌کاررفته در چهارچوب و لولای درب ضد سرقت موردبررسی و ارزیابی قرار گیرد، چرا که امنیت درب را دو چندان می‌کند و در برابر ضربه و حوادث بادوام‌تر خواهد بود. آلیاژ نوع فولاد از بهترین آلیاژها برای درب ضد سرقت محسوب می‌شود.

 

  • ضخامت درب ضدسرقت

یکی از نکاتی که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است، ضخامت درب ضد سرقت است. هر چه ضخامت درب ضد سرقت بیشتر باشد، مقاومت و استحکام بیشتری دارد و درنتیجه امنیت منزل و محل مورد نیاز شما به‌طور کامل تأمین می‌شود. در هنگام خرید، گزینه‌هایی را انتخاب کنید که دارای ضخامت بیشتری هستند. گاهی مواردی با قیمت‌های بسیار پایین در معرض دید مشتریان قرار می‌گیرد، اما همیشه کارایی و امنیت را در اولویت قرار دهید. هیچ‌گاه قیمت درب ضد سرقت را با کیفیت آن قیاس نکنید.

 

ضخامت درب ضدسرقت

 

  • به جنس لایه درب ضدسرقت توجه کنید

یکی دیگر از نکاتی که لازم است در هنگام خرید درب ضد سرقت موردتوجه قرار دهید، جنس لایه درب ضد سرقت می‌باشد. طرح را با توجه به محل مورد نظر و سلیقه خود می‌توانید انتخاب کنید، اما این نکته را نیز در نظر بگیرید که جنس لایه، متناسب با محل انتخاب شود. صرفاً زیبایی را مدنظر قرار ندهید، میزان مقاومت جنس لایه در برابر ضربه و خش‌پذیری نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد و با توجه به تردد در منزل یا هر محل دیگری بایستی مورد ارزیابی قرار گیرد. این موضوع در هنگام نصب درب ضد سرقت کاملاً ملموس می‌باشد.

قیمت درب ضدسرقت

درب‌های ضد سرقت ایرانی، ترکی و چینی ازجمله نمونه‌های موجود در کشور می‌باشد که هرکدام نیز دارای قیمت‌های متنوعی می‌باشند. هرکدام از این درب‌های ایرانی و خارجی با طرح و مدل‌های متفاوتی ازجمله روکوب تاجدار، دور کوب، رپینگ ترمو، گلس لوکس، بلوط کانادایی، سابرینا، کاج، تمام گلس، استیل‌های گلس، کلاسیک‌های گلس، راشا و غیره به فروش می‌رسند و قیمت درب ضد سرقت با توجه به انواع مدل‌ها از رنج قیمت 3 میلیون تومان به بالا هستند که می‌توانید سفارش و خریداری نمایید.

روش‌های نصب درب ضدسرقت

در حال حاضر درب‌های ضد سرقت ایرانی، ترکی و چینی در بازار کشور موجود، و خریدوفروش می‌شوند. نصب درب‌های ضد سرقت مشکل نیست، ولی توصیه می‌شود از فردی باتجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید چراکه نصب درب ضد سرقت نیز راه و روش اصولی خود را دارد و برای اقدام در این خصوص، لازم است از نصاب ماهر و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. اگر قصد دارید درب ضد سرقت را در ساختمان نوساز نصب کنید. لازم است که برای این کار، چهارچوب جدید نصب کنید و لازمه نصب چهارچوب جدید، اندازه‌گیری مناسب و دقیق چهارچوب می‌باشد. جنس چهارچوب درب ضد سرقت از پروفیل‌های آهنی در ابعاد مختلف می‌باشد و معمولاً  ابعاد آن در 10*4  و 8*4 می‌باشد. از دیگر موارد مورد نیاز شما تهیه فریم‌هایی در سایزهای 100*40 و 80 *40 می‌باشد.

نصب درب‌های ضدسرقت استاندارد به سه روش انجام می‌شود:

1) نصب درب ضدسرقت به روش پیچ سر مته‌ای
2) نصب درب ضدسرقت به روش جوش دادن
3) نصب درب ضدسرقت به روش بولت

 

نتیجه‌گیری

بدون شک وجود درب ضد سرقت، امنیت منزل و محل مورد نیاز شما را تأمین می‌کند، اما این تنها کافی نیست. خرید درب ضد سرقت نیز دارای پروسه‌ای مهم می‌باشد که در صورت بی‌توجهی به آنها، امنیتی که مدنظر می‌باشد، فراهم نمی‌شود. اینکه درب ضد سرقت از چه آلیاژی درست شده باشد، نوع قفل‌ها چگونه باشد، روکش و رویه آن دارای تناسب با محل موردنظر شما هست یا خیر و هم‌چنین ضمانت خرید دارد یا خیر، ازجمله مهم‌ترین فاکتورها و ویژگی‌های درب ضدسرقت استاندارد است که می‌بایست هنگام خرید مد نظر قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *