درب ضد سرقت

همه آنچه که باید در مورد درب ضدسرقت بدانید

دانستنی درب ضدسرقت

همه آنچه که باید در مورد درب ضدسرقت بدانید

وقتی واژه «امنیت خانه» را می‌شنوید، احتمالاً به فکر سیستم‌های امنیتی می‌افتید، اما مسئله فراتر از این است. امنیت خانه فقط مربوط به محصولات نیست، بلکه نوعی ذهن آگاهی است که در زندگی روزمره می‌گنجد. خانه شما یک بندر امن است که در آن از گزند طوفان‌های زندگی یعنی از مشاغل طاقت‌فرسا گرفته تا گرانی بنزین و هوای بد در امان می‌مانید. امنیت خانه، شما را وادار می‌کند که به چگونگی محافظت از ایمنی فکر کنید. درب ضدسرقت برای جلوگیری از ورود غیرمجاز ساخته‌شده است و سطح محافظت بسیار بالاتری نسبت به درب معمولی دارد.

 

دانستنی درب ضدسرقت

وقتی افراد به فکر سرمایه‌گذاری برای حفظ امنیت خانه خود هستند، اولین جایی که به ذهن آنها می‌رسد ایمنی پنجره‌ها است. فیلم‌ها و سایر رسانه‌ها معمولاً این تصور را ایجاد می‌کنند که اگر سارق بخواهد به خانه شما راه پیدا کند، به‌احتمال‌زیاد پنجره‌ها را هدف قرار می‌دهد، ولی واقعیت، عکس این مطلب است. بلکه امنیت درب‌های منزل با کمک خصوصیات درب ضدسرقت، باید اولویت اول شما باشد.

خوشبختانه، روش‌هایی برای محافظت از این ورودی‌ها به خانه شما وجود دارد. درب‌هایی با صفحه امنیتی خاص، که با استفاده از مزایای آن می‌توانید از ورودی‌های اصلی محافظت کنید. البته آنها در زمره گران‌ترین درب‌ها قرار دارند (حداقل هزینه موردنیاز 700 دلار خواهد بود)، اما اگر می‌خواهید پول خود را برای یک محافظ ثابت‌شده سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید به گزینه‌های زیر نگاهی بیندازید.

 

لولاهای غیرقابل جابجایی

یکی از نخستین موارد در مورد درب‌های ضدسرقت، غیرقابل جابجایی بودن لولا است. ممکن است شنیده باشید یا در فیلم‌های تلویزیونی دیده باشید که اگر کسی لولاها را از درب جدا کند، به‌راحتی می‌تواند وارد خانه شود. وقتی برای امنیت درب‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنید، دیگر نگران این موضوع نخواهید بود. بنابراین درب‌های دارای این‌گونه لولاها، یکی از ایمن‌ترین محصولات موجود در بازار هستند.

 

چارچوب‌هایی قوی‌تر از درب‌های معمولی

در فیلم‌های اکشن، لگدزدن به درب‌ها یک اتفاق روزمره محسوب می‌شود. تا به حال فکر کرده‌اید که درب منزل شما آیا می‌تواند چنین ضربه‌ای را تحمل کند؟ اگر از درب‌های دارای محافظ امنیتی استفاده می‌کنید، نگران نباشید. چارچوب‌های آنها قوی‌تر از درب‌های دیگر هستند و جنس آنها یکی از سه ماده فولاد، آلومینیوم یا آلیاژ فلز است. فولاد معمولاً بهترین گزینه است، زیرا برای تأمین آن فقط به عرض 5 الی 7 سانتی‌متر نیاز دارید. اما ازآنجاکه آلیاژهای آلومینیوم و فلز ضعیف‌تر هستند، ضخامت درب‌های ساخته‌شده از این مواد حداقل 15 سانتی‌متر است.

 

درب‌های بدون پنجره

پنجره، فرصتی برای سارقان محسوب می‌شود. به همین دلیل درب‌های ضدسرقت چنین گزینه‌ای ندارند تا فرصت خرد کردن شیشه و باز کردن قفل درب از داخل را فراهم کند. ازآنجاکه اکثر خانه‌ها، حتی اگر دارای درب امنیتی بدون پنجره نباشند، پنجره‌های دیگری نیز دارند، توصیه می‌کنیم روی یک سنسور شکستن شیشه، سرمایه‌گذاری کنید تا اگر شخصی از پنجره عبور کرد، به شما هشدار دهد.

 

قفل‌هایی فراتر از قفل معمولی

درب‌های امنیتی امکان محافظت بیش از یک قفل متوسط را فراهم می‌آورند. جنس آنها معمولاً از ماده‌ای سنگین است که از شکسته شدن توسط فرد متجاوز جلوگیری می‌کند.

 

قفل درب ضدسرقت

 

 70 درصد سارقان از در وارد می‌شوند

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، متجاوزان از درب وارد می‌شوند. آمار نشان می‌دهد که شکستن پنجره در سرقت‌ها کمتر اتفاق می‌افتد. درب‌های متوسط برای مقاومت در برابر حملات بی‌رحمانه ساخته نشده‌اند یا به‌اندازه کافی پیشرفته نیستند که سارقان را ناامید کنند. بنابراین، هرچه برای امنیت بیشتر هزینه کنید، آسودگی خاطر بیشتری دریافت می‌کنید. سرمایه‌گذاری در این گزینه امنیتی خواب همراه با آرامش و امنیت بیشتر خانواده را به ارمغان می‌آورد

درست است که خرید درب ضدسرقت هزینه بسیاری برای صاحب‌خانه به همراه دارد، اما سال‌ها دوام خواهد داشت. درواقع خرید سیستم‌های امنیتی با سنسورهای درب، می‌تواند لایه محافظتی و هشداردهنده برای شما ایجاد می‌کند.

 

هزینه درب‌های ایمن

هزینه ساخت درب، قفل‌ها و نصب آن دست‌کم 600 دلار، به‌طور متوسط 1400 دلار و بالاترین قیمت آن 4600 دلار است. قیمت یک درب مدل فولادی بین 300 تا 700 دلار هزینه خواهد داشت. هزینه نصب درب‌های ضد سرقت معمولی بین 50  تا 600 دلار و انواع حرفه‌ای آن به‌طور متوسط 275 تا 425 دلار خواهد بود.

 

بهترین مدل دستگاه‌های مربوط به درب ضد سرقت در سال 2021

 

بهترین مدل قفل درب ضد سرقت در سال 2021

وقتی صحبت از امنیت درب منزل می‌شود، می‌توان آنها را در چند دسته اصلی بررسی کرد که هدف نهایی یکسانی دارند: بهبود امنیت خانه. در ادامه می‌توانید بر اساس نیازهای امنیتی، مناسب‌ترین درب را انتخاب کنید:

  • مسدودکننده قابل‌حمل: این ابزار برای محکم نگه‌داشتن درب ضدسرقت استفاده می‌شوند که اندازه میله‌های آنها قابل‌تغییر است و می‌توانند بین کف، دستگیره و تحت‌فشار قرار گیرند تا از ورود اجباری جلوگیری کنند.
  • قفل‌های تقویتی: قفل‌های سخت‌افزاری وظیفه‌ای سنگین دارند که علاوه بر قفل‌های استاندارد، بر روی درب نصب می‌شوند.
  • میله‌های امنیتی: این حفاظ‌ها باقابلیت نصب آسان در قاب‌های کشویی قرار می‌گیرند و مانع از باز شدن درب توسط مهاجم می‌شود.

انواع متداول درب‌های حفاظتی کدام است؟

درب‌ها برحسب ماده سازنده به‌صورت زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

  • درب‌های شیشه‌ای
  • درب‌های فلزی
  • درب‌های پی‌وی‌سی
  • درب‌های فایبرگلاس
  • درب‌های با لعاب آلومینیوم
  • درب‌های از جنس فیبر تقویت‌شده پلاستیکی یا FRP

جالب است بدانید که در آزمایش انجام شده بر روی انواع درب‌های ضدسرقت، درب فایبرگلاس Smooth-Star تروما ـ ترو بیش از 10 برابر در مقابل فرورفتگی و زنگ زدگی مقاوم است.

 

کدام نوع درب حداکثر ایمنی را فراهم می‌سازد؟

درب‌های حفاظتی از جنس فولاد کم کربن (MS) در برابر خوردگی مقاوم بوده و از دوام بالایی برخوردار هستند. شکستن آنها دشوار است و بالاترین محافظت را در برابر افراد خرابکار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *